Dzień Papieski

W naszej szkole, 16 października 2019 r., w  41 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy” .

To historyczne wydarzenie było inspiracją dla uczniów klasy VII, aby podjąć trud przygotowania przedstawienia pt: „Jan Paweł II – taki jak ja i ty”. Za pomocą inscenizacji ukazującej różne momenty dnia codziennego i sposób w jaki je przeżywamy, starali się przybliżyć wszystkim osobę Jana Pawła II i uwypuklić jak On swoim codziennym życiem wyrażał wielkie zaufanie, posłuszeństwo i miłość do Pana Boga.

Uczniowie-aktorzy za swoje zaangażowanie i zdolności aktorskie zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz uznaniem Pani Dyrektor za pamięciowe opanowanie tekstu inscenizacji.

Ten dzień dał także podłoże do akcji „Pola Nadziei”. Uczniowie klas PDP wsadzili cebulki żonkili przed wejściem do szkoły. „Pola Nadziei” to coroczna, ogólnopolska,  kampania mająca na celu pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej dla osób ciężko chorych i ich rodzin: szerzenie idei hospitacyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących. Żonkile symbolizują nadzieję i przypominają o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, potrzebujących naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Delikatność i kruchość kwiatu przypomina o pięknie i przemijalności ludzkiego życia.

Dzień ten stał się także okazją do ogłoszenia konkursu plastycznego dla uczniów naszej szkoły – „Jan Paweł oczami dzieci”. Wszyscy uczestniczący otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim i liczymy, że przez te wydarzenia, osoba św. Jana Pawła II stała się jeszcze bliższa i będzie motywacją do ciągłej pracy nad sobą.

 

Opracowała: mgr Alicja Chmielak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności