Apel poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły wraz opiekunami p. M. Perz i p. A. Chmielak, przygotowali uroczysty apel poświęcony rocznicy Konstytucji 3 Maja. Przypomnieli nam, że w 1791 roku polski sejm uchwalił pierwszą konstytucję w Europie, a drugą na świecie. Konstytucja wprowadziła nowoczesny ustrój prawny w naszej ojczyźnie. Większość z tych zapisów obowiązuje po dzień dzisiejszy. Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z uroczyście obchodzonych świąt narodowych w Polsce. Jest to dzień wolny od pracy i od szkoły.

Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie, zawiera prawa i obowiązki obywateli. Stanowi symbol trwałości narodowej, a jej ideały są przekazywane następnym pokoleniom rodaków.

Dziękujemy wszystkim za wspólne uczczenie tego dnia!

Oprac: mgr A. Chmielak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności