W czwartek 30 marca 2023r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie odbył się XVIII Regionalny Mityng w Dwuboju i Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych Wolsztyn 2023. Do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników z Wielkopolski, tj. KOS Piecewo Jastrowie, KOS Sami Swoi Rydzyna, KOS Elfy Grodzisk Wielkopolski i KOS Elfy Wolsztyn. Zawodnicy klasyfikowani byli w oddzielnych bojach: wyciskanie w leżeniu, martwy ciąg i przysiad ze sztangą. W imieniu Starosty Wolsztyńskiego Pana Jacka Skrobisza zawody otworzyła Pani Joanna Karkowska z Wydziału Edukacji. Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych „Elfy Wolsztyn” przy wsparciu Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Poznań.

Opracował: mgr Przemysław Marek Kryś

„Dzieląc się szczęściem, uszczęśliwiamy innych”, do tego w miesiącu marcu zachęcali Wolontariusze SKW, angażując całą społeczność szkolną w akcję „Koniczynka na szczęście”. Uczniowie wykonali różną techniką mnóstwo koniczynek z cytatami i aforyzmami dotyczącymi szczęścia.

Przy tworzeniu koniczynek i prezentacji zostały wykorzystane sprzęty zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”: długopis 3d, pistolet do kleju, aparat fotograficzny i laptop.

Wolontariusze z pomocą pani Ani i pani Moniki przygotowali wystawę z dziełami swoich kolegów oraz stworzyli prezentację multimedialną:

Koniczynka na szczęście – prezentacja

Życzymy wszystkim dużo uśmiechu i szczęścia każdego dnia!

Wolontariusze z paniami Anną Białek i Moniką Rosińską

Ortografia nie jest sprawą prostą i łatwą, ale częste przypominanie zasad ortograficznych i ich utrwalanie przynosi efekty. Przekonali się o tym uczniowie kl. 4-8 szkoły podstawowej, którzy w dn. 13-17 marca 2023 r. wzięli udział w szkolnym konkursie z języka polskiego „Ortograficzna korrida”.

Tytuły „MISTRZÓW ORTOGRAFII” w kolejnych klasach szkoły podstawowej zdobyli:

  • w kl. 4a – Stanisław Kalisz
  • w kl. 5a – Alicja Floryszczak
  • w kl. 5b – Oskar Janusz
  • w kl. 6a – Antonina Krawczyk
  • w kl. 7a – Julia Hulalka
  • w kl. 7b – Przemysław Lisek
  • w kl. 8a – Krzysztof Felis

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, wysoką ocenę cząstkową – bardzo dobrą lub celującą z języka polskiego, a także nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie,
pani Magda i pani Mirka

Konkurs został przeprowadzony na zajęciach języka polskiego i wyłonił w każdej klasie MISTRZA ORTOGRAFII – najlepiej „walczącego z bykami ortograficznymi” ucznia. Uczniowie wypełniali on-line wybrany przez nauczyciela test ortograficzny zamieszczony na stronie https://www.dyktanda.net/testy/, korzystali ze słowników ortograficznych oraz doskonalili umiejętność czytania.

Dnia 17 marca 2023 r. odbył się szkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Język obcy nie jest mi obcy”. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej rozwiązywali test o krajach niemieckojęzycznych w zakresie kultury, geografii i obyczajowości. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego, podniesienie ich świadomości na temat kultury, obyczajowości Niemiec i innych krajów niemieckiego obszaru językowego.

I miejsce – Mikołaj Kóska kl. 8a

II miejsce – Julia Matysiak kl. 5a, Krzysztof Felis kl. 8a

III miejsce – Stanisław Kalisz kl. 4a, Kinga Szukalska kl. 6a

wyróżnienie – Antonina Krawczyk kl. 6a, Kacper Wyrwa kl. 5a

Laureatom gratulujemy!

Opracowała: mgr Agnieszka Bączyk