Szkolny konkurs z języka polskiego „Ortograficzna korrida” rozstrzygnięty!

Ortografia nie jest sprawą prostą i łatwą, ale częste przypominanie zasad ortograficznych i ich utrwalanie przynosi efekty. Przekonali się o tym uczniowie kl. 4-8 szkoły podstawowej, którzy w dn. 13-17 marca 2023 r. wzięli udział w szkolnym konkursie z języka polskiego „Ortograficzna korrida”.

Tytuły „MISTRZÓW ORTOGRAFII” w kolejnych klasach szkoły podstawowej zdobyli:

  • w kl. 4a – Stanisław Kalisz
  • w kl. 5a – Alicja Floryszczak
  • w kl. 5b – Oskar Janusz
  • w kl. 6a – Antonina Krawczyk
  • w kl. 7a – Julia Hulalka
  • w kl. 7b – Przemysław Lisek
  • w kl. 8a – Krzysztof Felis

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, wysoką ocenę cząstkową – bardzo dobrą lub celującą z języka polskiego, a także nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie,
pani Magda i pani Mirka

Konkurs został przeprowadzony na zajęciach języka polskiego i wyłonił w każdej klasie MISTRZA ORTOGRAFII – najlepiej „walczącego z bykami ortograficznymi” ucznia. Uczniowie wypełniali on-line wybrany przez nauczyciela test ortograficzny zamieszczony na stronie https://www.dyktanda.net/testy/, korzystali ze słowników ortograficznych oraz doskonalili umiejętność czytania.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności