Apel z okazji Światowego Dnia Ziemi

Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. W naszej szkole uczniowie klas IV V VI wraz z panem Mateuszem Wojcieszakiem nauczycielem przedmiotów przyrodniczych zorganizowali apel. Podczas wydarzenia, które odbyło się 26.04.2017 zaprezentowane zostały podczas „Śmieciowego Pokazu Mody” stroje do wytworzenia których wykorzystano materiały takie jak papier z gazet, worki foliowe oraz elementy butelek plastikowych. Odbiorcy wysłuchali też piosenki „Moja Ziemia”, a także przypomniane zostały informacje związane z segregacją śmieci. W krótkim teatrzyku „mali aktorzy” zwrócili uwagę na to że szanując środowisko dbamy także o rośliny i zwierzęta. Podczas apelu wyświetlone zostały zdjęcia z działalności Koła Przyrodniczego, które 21.04.2017 w ramach działalności posprzątało okolice szkoły: http://www.zsswolsztyn.pl/3723-2/

Na zakończenie zwrócono uwagę że Światowy Dzień Ziemi nie może być jednorazową akcją, ale programem wdrożonym w życie każdego człowieka 365 dni w roku.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności