BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI

Dnia 8 maja 2019 r. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w przedstawieniu kukiełkowym pt. „O wilku i siedmiu koźlątkach” przygotowanym przez panie: Annę Białek, Agnieszkę Kubacką i Agnieszkę Martę Lehmann.
Była to kolejna okazja do zapoznania się z teatrzykiem kukiełkowym, jako formą przedstawienia literatury dla najmłodszych. Dzień 8 maja to także Dzień Bibliotekarza, dlatego nie zabrakło kwiatów, życzeń i głośnego odśpiewania „Sto lat” dla naszej pani bibliotekarki.
Uczniowie klas 1-3 byli doskonałymi widzami. Podczas przedstawienia w ogromnym skupieniu słuchali i przyglądali się temu, co dzieje się na scenie. Z uwagą obserwowali, jak  wilk próbował dostać się do domu małych koźlątek. Pozostawione bez opieki mamy straciły czujność i wpuściły nieproszonego gościa. Jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło i kózki powróciły do mamy. Jednak w prawdziwym życiu trzeba pamiętać, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi, a już na pewno nie wpuszcza się do domu obcych pod nieobecność rodziców.
To, że przedstawienie było uważnie śledzone przez uczniów, świadczą udzielone przez nich odpowiedzi na pytania sprawdzające. Widzowie chętnie uczestniczyli także w zabawach związanych z bajką.

Oprac.: p. A. Białek, p. A. Kubacka, p. A. M. Lehmann

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności