„Baśnie, bajki, bajeczki” paluszkowy teatrzyk „Czerwony Kapturek”

Z okazji Dnia Bibliotekarza 10 maja uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
wraz z wychowawcami zorganizowali klasowe teatrzyki kukiełkowe na podstawie bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Twórcza zabawa miała na celu rozwijanie zasobu słownictwa dzieci poprzez odgrywanie ról, budowanie wspólnego pola działania. Uczniowie mieli także możliwość ułożenia historyjki obrazkowej o przygodach Czerwonego Kapturka. Stanowiło to ćwiczenie myślenia przyczynowo-skutkowego, rozwijania umiejętności opowiadania, utrwalania pojęć czasowych. Uczniowie
wraz z wychowawcami dokonali analizy treści poszczególnych obrazków i wykryli zależności między nimi, zrozumieli następstwa zdarzeń. Dowiedzieli się,jaki jest morał tej bajki.

Uczniowie zostali zachęceni do wykonania pracy plastycznej pt. „Moja ulubiona bajka”. Oto efekty ich pracy:

Dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie w przedsięwzięcie.

Anna Białek

Agnieszka Marta Lehmann

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności