„Baśnie, bajki, bajeczki” teatrzyk kukiełkowy

Z okazji Dnia Bibliotekarza, 8 maja  uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, otrzymali materiały (obrazki, tekst wiersza, słuchowisko) do wykonania własnego teatrzyku kukiełkowego. W tym roku zaproponowałyśmy przedstawienie do wiersza pt. „Lokomotywa”. Do pomocy zachęciłyśmy rodziców naszych podopiecznych.

W ten sposób nasi uczniowie mogli wykazać inwencję twórczą i miło spędzić czas. Podczas przedstawienia mogli rozwijać zasób słownictwa, a także umiejętności naśladowcze. Oprócz tego zachęcałyśmy do nauki relacji społecznych odbywających się na dworcu czy w pociągu. Uczniowie mieli do wykonania ćwiczenie oddechowe z zastosowaniem gwizdka.  Zaproponowałyśmy także utrwalanie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni – nazywając strony: prawa, lewa; odległości: blisko, daleko itp.

Poprosiłyśmy uczniów o wykonanie pracy plastycznej pt. „Moja wymarzona podróż”, Oto, jaki i gdzie odbywa się wymarzona podróż:

W wolnej chwili zapraszamy Was na przedstawienie on-line do TEATRU LALKI I AKTORA W ŁOMŻY:

A. Białek, A. Kubacka, A. M. Lehmann

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności