BEZPIECZNE I AKTYWNE FERIE

W dniu 8 lutego 2018 r. młodzież klas gimnazjalnych w ramach tygodniowego bloku tematycznego „Bezpieczna zima”, wzięła udział w imprezie edukacyjnej „Bezpieczne i aktywne ferie”. W trakcie spotkania uczniowie wypowiadali się, jak w ciekawy i aktywny sposób można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Jednak przewodnim hasłem spotkania był apel skierowany do uczniów aby w trakcie aktywności nie zapominali o bezpieczeństwie swoim i innych. Przedstawiono uczniom prezentację multimedialną z której uczniowie dowiedzieli się jakich zasad bezpieczeństwa powinni przestrzegać w czasie pobytu w domu, podczas jazdy na łyżwach, nartach czy sankach.

W następnej części spotkania uczniowie musieli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Każda z klas otrzymała zadanie związane z tematyką bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Okazało się, że zadania nie sprawiały większego kłopotu naszym uczniom i każda z grup sprawnie wykonała to zadanie.

W ostatniej już części imprezy zadbano o integrację uczniów przy prostych układach taneczny do muzyki. Wszyscy wspólnie bawili się i każdemu dopisywał dobry humor.

Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu, a także mieli świadomość tego jak ważne jest to aby zawsze dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas wie, że czas ferii to czas odpoczynku ale nawet wtedy pamiętajmy o prostych zasadach bezpieczeństwa. Mogą one uratować nasze zdrowie i życie. Do zobaczenia po feriach !!! 🙂

Opracowała B. Walachowska

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności