Co było pierwsze: jajo czy kura?

Dnia 04 kwietnia 2019r. do naszej szkoły przybyli niesamowici goście. Były to dzieci z przedszkola nr 5 „ Słoneczna Piątka ” w Wolsztynie wraz z panią Agnieszką Stasik. Uczestniczyli oni w zajęciach pt.: „ Co było pierwsze jajo, czy kura?, czyli zabawy ruchowe – wielkanocne ” w ramach programu edukacyjno – profilaktycznego „ Zabawna gimnastyka ” dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Na początku się przywitaliśmy i poznaliśmy. Następnie była zabawa ruchowa, która ułatwiła nam integrację i sprawiła, że dalej już mogliśmy działać w drużynach mieszanych. Niebawem zbliżają się święta wielkanocne i pierwszym skojarzeniem dzieci z tym czasem to zając i jajo. Stąd w dalszej części zajęć bawiliśmy się z jajkami. Każda z drużyn najpierw musiała zapełnić całą wytłaczankę jajkami. Gdy zadanie zostało wykonane, następnie trzeba było tak umiejętnie przebyć tor przeszkód z pełną wytłaczanką, by żadne z jajek się nie potłukło. Co niektórym wyszła jajecznica. A na koniec wspólnie wykonaliśmy układ ruchowy do piosenki o „Jaju”.
Każdy na pamiątkę dostał mały upominek. Nasi goście również podziękowali nam brelokiem na szczęście, dyplomem pamiątkowym, a także dużymi, szczerymi uśmiechami.
Gratulujemy naszym uczniom, jak i przedszkolakom zaangażowania, wytrwałości, siły i pozytywnej, nigdy nie kończącej się energii.
opracowała mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności