„Cztery pory roku” – wystawa

Wiosna, lato, jesień czy zima? Która pora roku jest najbardziej zachwycająca? Która jest Waszą ulubioną? Nietrudno zauważyć, że każda z czterech pór roku przybiera inne formy, nasycona jest innymi barwami.

Wiosna to kolory żywe i intensywne, tak jak świat budzi się do życia, a wokół pełno zieleni, kolorowych kwiatów i dużo słońca.

Lato ma wiele odcieni, dojrzewają czerwone owoce i warzywa, kojarzy nam się z błękitem morza i wysoką temperaturą, w końcu wszystko wypalone promieniami słonecznymi staje się przydymione, wyblakłe, suche, zboże dojrzewa i przybiera słomkowo-beżowy kolor.

Gdy nadchodzi jesień kolory najpierw zmieniają się w złote, później coraz ciemniejsze, bardziej nasycone, ziemię przykrywają spadające brunatno – żółte liście.

Zima otulona jest śnieżnobiałym puchem z migoczącymi srebrnymi drobinkami.

Ogrom bogactwa barw i form pór roku przedstawili uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy w wystawie „Cztery pory roku”. Dzieła naszych szkolnych artystów oraz sposób, w jaki dostrzegali zmiany zachodzące w przyrodzie możemy oglądać na gazetkach i sztalugach na korytarzach naszej szkoły. Zachęcamy Was drodzy uczniowie do świadomego odbioru przedstawionej sztuki.

Martyna Strojek
Karolina Szymańska
Monika Rosińska

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności