Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.orgOrganizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja OrangeDzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodziliśmy 8 lutego.

Tegoroczne hasło akcji to: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

W naszej szkole DBI został przeprowadzony 7 i 14 lutego  2022 roku na  zajęciach informatyki w klasach 4a, 4b, 5, 6, 7a, 7b i 8 Szkoły Podstawowej. Uczniowie brali udział w pogadankach, oglądali filmy, a także wykonywali plakaty związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Źródło: O DBI | SaferInternet

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności