,,Dzień Dziecka na sportowo – zabawnie i kolorowo”

Dzień Dziecka obchodziliśmy w naszej szkole zdrowo, czyli na sportowo. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych. Starsi uczniowie rywalizowali na stadionie (biegi krótkie, biegi długie, przeciąganie liny, skok w dal, rzuty piłeczką palantową). Pozostali zawodnicy spotkali się na boisku szkolnym rywalizując w 7 dyscyplinach:

  • slalom z jajkiem na łyżce,
  • rzuty woreczkiem do celu,
  • łowienie ryb na magnesową wędkę,
  • slalom z ringo na głowie,
  • wyścigi ślimaków,
  • zjadanie ciasteczka bez użycia rąk,
  • zbijanie kręgli.

Oprócz konkurencji sportowych były także zabawy z chustą animacyjną, rysowanie kredą po bruku, występy artystyczne uczestników z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszystkim towarzyszyła skoczna muzyka, słoneczko i dobry humor. Po zakończeniu wspólnych zabaw uczniowie otrzymali nagrody zakupione przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie i Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” w Wolsztynie.

Bawiliśmy się cudownie, a w przyszłym roku będzie podobno jeszcze fajniej 🙂

Anna Łoniewska, Agata Małgorzata Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności