Dzień Matematyki

12 marca każdego roku w całej Polsce obchodzony jest Dzień Matematyki. W naszej szkole również celebrujemy to święto.
Ten dzień został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej królowej nauk i pokazuje, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Dzień Matematyki, to akcja matematyczna zainicjowana w Polsce przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku.
Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca.
W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Organizatorzy zapraszają uczniów do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

Uczniowie naszej szkoły, jako pierwsze zadanie obchodów DM 2018, obliczyli ile lat czekaliśmy w Polsce na zorganizowanie święta: 2014 – 2007 = 7

W kąciku matematycznym znalazły się wszystkie potrzebne informacje na temat historii Dnia Matematyki w Polsce i na świecie.

Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem: Matematyka od kuchni.

Tego dnia matematyka była obecna w całej szkole. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowania i realizację poszczególnych zadań na miarę swoich możliwości. Przypomniane umiejętności przydadzą się uczniom w życiu codziennym bo kto nie lubi pizzy, a właśnie dzieląc pizzę na równe kawałki stosujemy ułamki w sytuacjach realistycznych.

Dzień Matematyki upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji, ale matematyczne święto trwa dalej, ponieważ marzec w naszej szkole jest miesiącem matematyki i w każdym tygodniu uczniowie „zmagają” się z pytaniem – wyzwaniem oraz wykonują zadania ogłaszane na matematycznej gazetce.

Matematyka króluje nam sprawiedliwie i mądrze 🙂

Opracowali: Dawid Wittchen i Wiktorian Zygalski
pod kierunkiem mgr R.M. Brychcy – koordynatorki święta

 

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności