DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA

11 czerwca 2024 roku na boisku szkolnym odbyła się sportowa impreza
„DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA”, której celem było zachęcanie najmłodszych dzieci do aktywności ruchowej, zabaw na świeżym powietrzu oraz uprawiania sportu. Spotkanie było również okazją do integracji rodziców i dzieci z rówieśnikami. Młodzi sportowcy – uczestnicy zajęć wczesnego wspomagania rozwoju mogli poprzez zabawę w towarzystwie terapeutów i rodziców zaprezentować swoje umiejętności ruchowe jednocześnie promując zdrowy styl życia. Po powitaniu młodzi zawodnicy z wielką radością wzięli udział w rozgrzewce, a następnie pokonywali
8 konkurencji sportowych, za które otrzymywali kolorowe naklejki:

  • wciąganie liną kosza do góry,
  • slalom z przeszkodami,
  • rzuty do balona, piłki na sznurku,
  • tor tunelowy,
  • zaczepianie na sznurku klamerek stojąc na poduszce rehabilitacyjnej,
  • ścieżka stópek,
  • karty ruchowe,
  • przejazd hulajnogą, rowerkiem (slalomem między pachołkami).

Spotkanie przebiegło w atmosferze pełnej wrażeń i emocji, a na twarzach dzieci królował uśmiech i radość. Po zakończeniu zmagań młodym sportowcom wręczono dyplomy, medale i upominki.

Organizatorzy: Danuta Birk i Agata Małgorzata Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności