Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. Uczniowie klas 4-8 przygotowali przedstawienie, które zaprezentowali całej społeczności szkolnej Pokazali jak można wykorzystać rzeczy, które sprawiają wrażenie już niepotrzebnych i stworzyć z nich coś nowego i kreatywnego.

Uczniowie klasy 7a przypomnieli wszystkim, w którym miejscu znajduje się Ziemia w Układzie Słonecznym i jakie zmiany następują w jej środowisku naturalnym oraz czym może to grozić w przyszłości dla młodych pokoleń.

Następnie uczniowie klas 4-7 opowiadali, jak można EKO-logicznie i praktycznie pomagać Ziemi – wskazywali segregację odpadów jako jedną z najważniejszych czynności, którą może robić każdy z nas w własnym domu.

Kolejnym punktem był energiczny występ klas 4 w piosence „EKOrock”, a uczniowie klasy 6a krótko streścili, na czym polega „recykling”.

Ostatnim punktem przestawienia był quiz ekologiczny, gdzie można było wygrać „świnkę z recyklingu” – uczniowie z chęcią i dużym zaangażowaniem wzięli udział w zadaniach, a wszystkie zadania zostały wykonane bezbłędnie!

Pani Dyrektor podziękowała występującym za charyzmatyczny i bardzo wesoły występ, który uświadomił nas, jak bardzo ważne jest dbanie o przyrodę na Ziemi.

#Laboratoria Przyszłości

opr. klasa 7a z wsparciem pani Izy Goduli

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności