Formy i metody przeprowadzania treningów kajakarskich z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną

Zawodnicy trenujący kajakarstwo w naszej szkole (Mikołaj Koch, Michał Konieczny, Jakub Całka, Weronika Kaiser) są bardzo młodymi zawodnikami ponieważ mają średnio 14 lat dlatego cieszą wyniki jakie uzyskują rywalizując z o wiele starszymi przeciwnikami z innych klubów Olimpiad Specjalnych z całego kraju. Uczniowie trenują jeden raz w tygodniu przez cały rok szkolny, w okresie wiosennym i zimowym treningi odbywają się na sali gimnastycznej gdzie treningi głównie skierowane są na zwiększenie sprawności fizycznej zawodników.

Wykonują oni szereg ćwiczeń wzmacniających m.in. obręcz barkową jak i cały garnitur mięśniowy ponieważ podczas wyścigu w kajaku niemalże wszystkie mięśnie są zaangażowane do pracy.

Oprócz siły mięśniowej również jest doskonalona koordynacja wzrokowo ruchowa oraz równowaga które są niezbędne podczas poruszania się w kajaku.

W okresie zimowym kiedy pogoda pozwala na narty biegowe uczniowie wykorzystują je do treningów na świeżym które doskonale wpływają na wytrzymałość jak i koordynacje ruchową.

W okresie wiosennym oraz letnim uczniowie trenują już nad Jeziorem Wolsztyńskim pod okiem trenera Tomasza Głażewskiego, który zapewnia zawodnikom sprzęt niezbędny do treningów, zabezpieczenie w postaci łodzi motorowej oraz wynikający z doświadczenia duży zakres wiedzy dotyczącej treningów kajakarskich.

Uczniowie są bardzo zmotywowani do trenowania i zdobywania następnych medali na zawodach Olimpiad Specjalnych wiec z całą pewnością przyniosą naszej szkole w przyszłych latach powody do zadowolenia .

Napisano w Aktualności
0 comments on “Formy i metody przeprowadzania treningów kajakarskich z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną
1 Pingi/Trackbacki dla "Formy i metody przeprowadzania treningów kajakarskich z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną"
  1. […] A jak nasi zawodnicy przygotowywali się do swoich występów można zobaczyć TU: […]

Opcje dostępności