III REGIONALNY DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA W POZNANIU

W sobotę 18 maja 2019 roku w Poznaniu odbył się III Regionalny Dzień Młodego Sportowca w ramach realizacji programu „Młodzi Sportowcy” – Olimpiady Specjalne. Celem imprezy sportowej było rozwijanie idei Olimpiad Specjalnych wśród społeczności w placówkach przedszkolnych, integracja uczestników spotkania, kształtowanie postawy zawodnika Olimpiad Specjalnych wśród dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku przedszkolnym.
W tym wydarzeniu wzięli udział najmłodsi uczestnicy naszej szkoły – dzieci z zespołu wczesnego wspomagania rozwoju wraz z rodzicami oraz opiekunami. W wesołej zabawie nasi podopieczni mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności ruchowych nabytych podczas zajęć rehabilitacyjnych i integracji sensorycznej. Ćwiczyli celność, zwinność, zręczność, szybkość, koordynację. Wszyscy młodzi sportowcy zdobyli medale i otrzymali upominki.
Wspólna zabawa była także świetną okazją do zawiązania nowych znajomości i wzajemnego poznania się. Wyjazd zorganizowało Stowarzyszenie Razem Łatwiej działające w naszej szkole.


opracowała: Agata Małgorzata Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności