Międzynarodowy Dzień Biblioterapii

Kim jest bibliotekarz? Jak wygląda jego praca? Ile książek może pomieścić biblioteka? W jaki sposób dbać o książki? Jak należy zachowywać się w bibliotece? Na te i inne pytania poznali odpowiedź uczniowie klas 1/3 bu oraz 6 au. Dnia 14 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Biblioterapii, w tym roku pod hasłem „Czytanie daje siłę! Biblioterapia w sytuacjach kryzysowych”. Tego dnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera odbyło się spotkanie dla naszych uczniów. Tematem przewodnim była jesień wokół nas. Młodzi czytelnicy zobaczyli teatr Kamishibai, wzięli udział w zajęciach plastycznych, przeglądali księgozbiór, zadawali liczne pytania pracownikom biblioteki. Spotkanie opłynęło w miłej atmosferze, uczniowie z chęcią odwiedzą jeszcze bibliotekę.

Opracowały: Barbara Walachowska i Monika Rosińska

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności