MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH „Wyobraź sobie…”

Październik jest od wielu lat Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Nasza szkolna biblioteka w tym roku również włączyła się w propagowanie tej idei. Hasło przewodnie tegorocznego miesiąca brzmi „Wyobraź sobie…”. Już pod koniec września na gazetce szkolnej pojawiły się informacje o tym, co nas czeka w październiku, a więc konkursy plastyczne – „Wyobraź sobie, że jesteś bohaterem z książki” oraz „Złote myśli o książce”. Konkursy zostały podsumowane po apelu w dniu 8 listopada 2019 r.

Każdy, kto w październiku odwiedził bibliotekę, mógł zobaczyć jej jesienny wystrój. Natomiast do książki wypożyczonej w tym okresie uczniowie otrzymywali małą niespodziankę w postaci kolorowej zakładki.

W ramach Miesiąca Bibliotek, uczniowie z klas 2-3 obchodzili Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków, podczas którego pani bibliotekarka czytała przygody zwierzątek z Leśnej Polany. Pani Ania zachęcała uczniów do codziennego głośnego czytania minimum 10 minut dziennie samodzielnie lub z rodzicem najlepiej książek wypożyczonych z naszej szkolnej biblioteki.

 

Oprac.: p. A. Białek

 

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności