MIESIĄC Z POLSKIMI BOHATERAMI NARODOWYMI TADEUSZEM KOŚCIUSZKĄ I JÓZEFEM PIŁSUDSKIM

Miesiąc październik to w naszej szkole miesiąc z polskimi bohaterami narodowymi. Chcieliśmy się w ten sposób włączyć w obchody 2018 roku   jako roku Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. W związku z tym nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, historii i zajęć bibliotecznych przyłączyli się do działań szerzących pamięć o Józefie Piłsudskim i Tadeuszu Kościuszce, jako działaczach na polu walki o polskość. Uczniowie poznali ich biografie oraz najważniejsze z ich dokonań.

W szkole urządzona została okolicznościowa wystawa poświęcona Polskim Bohaterom Narodowym.

Zostały zorganizowane także liczne konkursy:
konkurs dla klas I – III szkoły podstawowej pt. Konie, kuce i kasztanki.,
konkurs dla klas IV – VII pt. Żołnierzem być – wygląd to nie wszystko!!!,
konkurs dla klas gimnazjalnych pt. Żołnierz, bohater, człowiek
oraz konkurs czytania pt. Przemów głosem Piłsudskiego!

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w przedsięwzięcie, a nagrodzonym gratulujemy!

Organizatorki: mgr Anna Białek i mgr Anna Łoniewska

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności