MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA 2019

W tym roku uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej po raz szósty mogli rywalizować podczas konkursu matematycznego, pt. „Szkolny mistrz tabliczki mnożenia – 2019”.
Rywalizacja matematyczna zaczęła się 4 lutego 2019r. a zakończyła 8 lutego 2019r.
Konkurs odbywał się w 2 kategoriach: Młodszy Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019 – dotyczy klas IV – VI i Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019 – dotyczy klas VII – VIII.

 Na początku tygodnia konkursowego wszyscy przystąpili do eliminacji klasowych, ta część była obowiązkowa i dała możliwość wykazania się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale również pojęć matematycznych.

W każdej klasie wyłonieni zostali finaliści, którzy w II etapie obliczali działania z zakresu tabliczki mnożenia, korzystali z programów multimedialnych oraz losowali  zadania tekstowe które musieli rozwiązać.

Finaliści z dużym zaangażowaniem rozwiązywali kolejne zadania. Cała rywalizacja odbywała się w przyjaznej atmosferze. Uczniowie stosowali swoje umiejętności w zadaniach multimedialnych, konkretnych zadaniach z życia codziennego oraz układankach matematycznych.

 


 

   

Dodatkowo w trakcie tygodnia konkursowego był ustanawiany rekord obliczeń na czas.   Każdy chętny uczeń mógł podjąć próbę obliczania iloczynów liczb w ciągu 1 minuty. W tym celu wykorzystana została strona: https://www.thatquiz.org/pl-1/matematyka/arytmetyka/ . W tej części również obliczenia odbywały się w 2 kategoriach trudności: „poziom łatwy” dla ucz. klas IV-VI i „poziom pełny” dla ucz. klas VII-VIII


WYNIKI:

Po przejściu wszystkich etapów i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii oraz rekordzistów w obliczeniach na czas:

Młodszy Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019 – Oliwia Piotrowska z klasy VI
Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019 – Natalia Adamczak z klasy VIII

rekord obliczeń klas młodszych – Bartłomiej   Jokś z klasy V – 17 iloczynów/minutę
rekord obliczeń w zakresie stu – Dżesika Hantsch z klasy VIII – 17 iloczynów/minutę

GRATULUJEMY 🙂 

Dzięki konkursowi każdy uczeń w szkole miał możliwość utrwalenia, że:
liczby, które mnożymy to: CZYNNIKI a wynik mnożenia to: ILOCZYN.

Nikt nie ma też wątpliwości, że tabliczka  mnożenia jest przydatna w życiu codziennym.

Opracowała: mgr Renata Małgorzata Brychcy

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności