„Na ratunek Ziemi” – projekt edukacyjny

Jak pomóc Ziemi? Co może zrobić młody człowiek, by dbać o czystą atmosferę? Jak segregować śmieci? W jaki sposób oszczędzać wodę, prąd i papier? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali uczniowie klasy 6au, realizując projekt edukacyjny „Na ratunek Ziemi” w dniach 20-29.04.2022r.

W ramach projektu uczniowie kształtowali świadomość i postawę proekologiczną rozwijali zainteresowania przyrodnicze oraz umiejętność współpracy. Omawiając zagadnienia ekologiczne przygotowali ciekawe prace plastyczne i techniczne m.in. z recyklingu. Stworzyli wspólną grę planszową, plakat oraz prezentację multimedialną. Rozsadzali i pielęgnowali rośliny w ogródku klasowym. Utrwalili wiadomości dotyczące recyklingu śmieci, oszczędzania zasobów Ziemi oraz dbania o rośliny i zwierzęta.

Podsumowując projekt uczniowie wzięli udział w akcji sprzątania świata, jednocześnie pamiętając o tym jak segregować odpady.

Opr. Monika Rosińska

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności