Nie(zwykłe) lekcje z „Laboratoriami Przyszłości”

Październik i listopad to miesiące, w których uczniowie szkoły podstawowej na różnych zajęciach realizowali tematykę związaną z jesienią oraz Narodowym Świętem Niepodległości. Lekcje te były kreatywne, ciekawe dla uczniów, a także rozwijające ich manualne, plastyczno-techniczne i związane z życiem codziennym (szycie, prasowanie) umiejętności:

  • Uczniowie kl. 8 cu na zajęciach rozbijających kreatywność z panią Gosią Banaczyk przygotowali prace plastyczne związane z lasem jesienią. Wspaniale poradzili sobie z laminowaniem papierowych słoików z wyciętymi wcześniej elementami. Ci sami uczniowie ćwiczyli szycie ręczne wykorzystując materiały, z których wycinali liście w barwach jesiennych.
  • Uczniowie kl. 8 au przy wsparciu pani Marty Springer wykonywali rysunki dwuwymiarowe za pomocą długopisu 3D. Zabawa była przednia!
  • Uczniowie kl. 7 bu z pomocą pani Ani Białek wyszukali projekt i drukowali na drukarce 3D dynię, a Kinga z kl. 7a wykonała to warzyw z użyciem długopisu 3D.
  • Uczniowie kl. 8b oraz 7/8 a przy wsparciu pani Magdy Biniak doskonale poradzili sobie z użyciem laminarki, przygotowując materiały na gazetkę szkolną dotyczącą tematu patriotyzmu.
  • Uczniowie kl. 7/8 a, po instruktażu pani Ani Kłosowicz-Drewniak, z powodzeniem poradzili sobie z użyciem żelazka, dzięki któremu z należytym szacunkiem wyprasowali flagi Polski na taniec z barwami narodowymi, który został zaprezentowany podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
  • W szkole pięknie zapachniało dzięki różnym kulinarnym „eksperymentom” ze sprzętem gospodarstwa domowego. Uczniowie kl. 8 cu przy wsparciu pani Gosi Banaczyk, podczas zajęć rozwijających kreatywność, przygotowali pyszne gofry. Po odmierzeniu składników do wyrobu ciasta korzystali z miksera. Następnie wypiekali gofry w gofrownicy. Dekorowali je według własnego uznania i z apatytem zajadali. Na innych zajęciach z powodzeniem korzystali z deseczek oraz noży podczas przygotowywania parówek w cieście francuskim. Pieczenie odbywało się w piekarniku po uprzednim zwinięciu parówek w ciasto. 

KOLOROWE, SMACZNE, CIEKAWE, ANGAŻUJĄCE i ROZWIJAJĄCE wiele umiejętności – takie są lekcje z „Laboratoriami Przyszłości” w naszej szkole!

Oprac.: Magdalena Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności