OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ #rePET ujemy – podsumowanie

Miło nam poinformować, że nasza przygoda z Ogólnopolskim Programem Edukacji Ekologicznej #rePETujemy dobiegła końca, ale przedstawiamy Wam kolejne wyzwania, z którymi musieliśmy się zmierzyć.

W kolejnym zadaniu zabawiliśmy się w poetów i z pomocą Makatonu, rozsypanki wyrazowej stworzyliśmy wiersz.

Niewątpliwie były to zadania najtrudniejsze, wymagające od nas wiele pracy, kreatywności, talentów. Z głową pełną pomysłów udało nam się jednak stworzyć komiks.

W następnym wyzwaniu nastąpiła burza mózgów, wiele pomysłów wśród dzieci, ale zwyciężył projekt chłopców – warsztat samochodowy. Tu przydały się nam kartony, zakrętki po sokach, rura od odkurzacza, skrzynki plastikowe, folia, płyty CD, rolki po papierze, doniczki plastikowe, kawałki drewna, puszki, pojemniki plastikowe. I tak powstał nasz warsztat samochodowy, a dzięki temu uczniowie mieli mnóstwo zabawy, radości i śmiechu.

Ostatnim wyzwaniem było stworzenie tekstu do piosenki i nagranie go pod dowolny podkład muzyczny. Wspólnie udało nam się ułożyć krótkie rymowanki – efekt naszej pracy możecie zobaczyć w poniższym linku.

Wyzwanie 6, Zespół Szkół Specjalnych – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4 w Wolsztynie.mp4

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Trzymajcie mocno kciuki.

mgr Anna Maria Häuser i mgr Katarzyna Pospiech

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności