#Pamiętamy po raz dziesiąty

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Przypomnijcie sobie kilka zdjęć z wystawy przygotowanej w ubiegłym roku szkolnym przez Waszych kolegów i koleżanki, którzy tym samym oddali cześć bohaterom podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego – walczącym o wolną Polskę w czasie i po II wojnie światowej.

Zachęcam Was, Drodzy Uczniowie do zajrzenia na stronę Instytutu Pamięci Narodowej, na której znajdują się m.in. filmy edukacyjne oraz wystawy poświecone „Żołnierzom Wyklętym” – link: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/materialy-edukacyjne/wirtualna-paczka-edukac/zolnierze-wykleci

Wartą obejrzenia formą uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu polskim bohaterom jest również koncert „Młodzi Niezłomnym” – link: https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem.

                                                      Oprac.: M. Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności