Projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”

Uczniowie klasy 8 au w dniach od 4 do 29 października 2021 roku realizowali projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”. Podczas wykonywania zadań związanych z projektem uczniowie mieli możliwość odgrywania scenek sytuacyjnych, oglądania prezentacji multimedialnych, dokonywania oceny dobrego i złego zachowania wobec innych, układania historyjek obrazkowych, stosowania zwrotów grzecznościowych, słuchania piosenek i wierszy związanych z tematem projektu. Uczniowie poznawali różne sytuacje, w których należy stosować zwroty grzecznościowe. Najważniejsze jednak działania związane z  projektem dotyczyły stosowania zwrotów grzecznościowych w szkole oraz w    domu. Przygotowali również poradnik kulturalnego zachowania. Realizacja zadań sprawiała uczniom wiele radości, pozwalała na wspólne działanie oraz nauczyła ich wzajemnego szacunku.

opracowała: mgr Małgorzata Banaczyk

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności