Pysznie i kreatywnie – czyli 8bu używa sprzętu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

Uczniowie klasy 8bu kolejny raz udowodnili, że doskonale radzą sobie z korzystaniem ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Dowodzą tego efekty ich pracy na zajęciach rozwijających kreatywność.

Na jednych z nich przygotowywali pyszne ciasteczka i pizzę, w czym pomógł im sprzęt gospodarstwa domowego. Po zapoznaniu z przepisem i przygotowaniu produktów uczniowie z pomocą nauczyciela odmierzali składniki i przygotowali ciasto. Po jego wyrośnięciu wszyscy chętni próbowali swych sił podczas wałkowania, wykrawania kształtów ciastek i formowaniu pizzy. Dzielni chłopcy nie przestraszyli się ostrej tarki, na której został potarty żółty ser do pizzy. Przygotowane ciastka oraz udekorowana przez uczniów pizza ulubionymi składnikami zostały umieszczone w piekarniku. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali dekorowania dżemem upieczonych ciastek. Gdy już wszystkie czynności zostały zakończone, zarówno pięknie ozdobione ciasteczka oraz pizza trafiły na degustację. I tym razem przygotowanych smakołyków wystarczyło również na poczęstunek dla mam, dla których ochoczo uczniowie zapakowali wykonane przez siebie smakołyki. Poprzez wykorzystanie nowoczesnego sprzętu gospodarstwa domowego zajęcia stały się dla uczniów atrakcyjne i ciekawe, stworzyły możliwość rozwijania nowych umiejętności, zainteresowań i dążenia do samodzielności w przygotowywaniu prostych posiłków.

Na innych zajęciach w ramach realizacji programu edukacyjnego ,,Jestem Architektem” uczniowie wykonali budynki w mieście oraz stworzyli małą makietę miasta z wykorzystaniem pistoletu do kleju na gorąco, materiałów papierowych, tektur, pudełek, listewek drewnianych i narzędzi technicznych (młotka, nożyczek). Po krótkim instruktażu z pomocą nauczyciela sklejali pudełka po zapałkach w budynki, oklejali i mocowali do podstawy. Wszyscy uczniowie chętnie i aktywnie wykonywali kolejne czynności, zaś gotowa makieta miasta została zaprezentowana na szkolnym korytarzu.

BRAWO dla uczniów kl. 8bu oraz wychowawczyni pani Joanny Kaźmierczak za kolejne inspirujące zajęcia z „Laboratoriami Przyszłości”!

Oprac.: Magdalena Biniak – koordynator LP

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności