Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia był bardzo wyjątkowym i radosnym dniem w naszej szkole. Wszyscy od samego rana czekaliśmy na przybycie św. Mikołaja. Na twarzach dzieci można było zauważyć wielkie emocje. Ale zanim przybył wyczekiwany gość to zebrani na sali uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez nauczycieli pt: „Kłopoty w Laponii”. Przenosząc się do mroźnej i magicznej krainy zabawek dowiedzieliśmy się o kłopotach Elfów i Mikołaja, którzy 5 grudnia smacznie sobie spali śniąc o piernikach, klockach, choince, kakao, prezentach, śniegu, kwiatkach…. i zapomnieli o przygotowaniu prezentów dla dzieci. Ale na szczęście po porannej rozgrzewce i przy rytmicznej muzyce szybko zabrali się do pracy. Przygotowując prezenty Elfy z Mikołajem czytały otrzymane listy od dzieci i sprawdzały, czy dzieci były grzeczne. Na szczęście wszystkie prezenty udało się przygotować na czas. Mikołaj rozdzielił Elfom paczki z prezentami i wspólnie z nimi wyruszył w świat.

I nasi uczniowie doczekali się spotkania ze św. Mikołajem, który po wysłuchaniu zaśpiewanej przez uczniów kolędy, każdego obdarował prezentem (zakupionym przez Stowarzyszenie „Razem Łatwiej”). Na pożegnanie wszyscy wspólnie z Mikołajem zatańczyli radośnie i zaśpiewali piosenkę pt.: „Siedem reniferów”.

Dziękujemy Świętemu Mikołajowi i jego pomocnikom za odwiedziny, prezenty i czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Opracowały: Agata Małgorzata Matysik, Natalia Piosik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności