SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci gdyż w tym dniu wszystkie dzieci czekają na Świętego Mikołaja. W naszej szkole już od samego rana czuło się u dzieci wielkie emocje. Czy i kiedy przyjdzie Mikołaj? I co przyniesie? Dzieci nie były rozczarowane spotkaniem z Mikołajem. Wszystkie otrzymały prezenty (zakupione przez Radę Rodziców i Stowarzyszenie Razem Łatwiej” działające w naszej szkole.

W tym szczególnym i radosnym dniu uczniowie mieli okazję po raz kolejny obejrzeć przedstawienie przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły pt. „Przybycie Mikołaja”. W klimat zimowego i świątecznego przedstawienia wprowadziła nas Śnieżynka. Przedstawienie opowiadało o przygodach Jasia i Małgosi, których dzieci znają już z poprzednich lat. Wczesnym rankiem nasi bohaterowie po zjedzeniu pysznego śniadania pojechali do szkoły, gdzie podczas lekcji przygotowywali się na przybycie Mikołaja. Omawiali jego wygląd, zastanawiali się komu i jakie przyniesie prezenty. W końcu się doczekali – Mikołaj w tym roku zaskoczył mile dzieci przychodząc do nich przez okno.

W tym dniu gościliśmy  również uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie. Młodzież przybyła do nas z bajką pt. „Zamieszanie w krainie bajek” włączając nasze dzieci do wspólnej zabawy i tańców przy świątecznej muzyce.

Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzień ten był pełen pozytywnych wrażeń i na pewno na długi czas zapisze się w pamięci naszych uczniów.

 

                                                                                                                                            Opracowały Agata Matysik, Agnieszka Kubacka

               

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności