Spotkanie z Zajączkiem

W naszej szkole bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki, baranki). Aż wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień… środa 27 marca 2024 r. Już od samego rana uczniowie nie mogli się doczekać spotkania z Zajączkiem, które miało się odbyć na boisku szkolnym. Gdy uczniowie zebrali się w wyznaczonym miejscu widać było tylko plakaty, ozdoby, udekorowany stół, ale nigdzie nie było Zajączka! Głośnym okrzykiem zawołali go, a on ukazał się w towarzystwie swojej przyjaciółki Kurki. Wszyscy bardzo się ucieszyli, bo to oznaczało rozpoczęcie zabawy! Przed przystąpieniem do poszukiwania słodkich upominków uczniowie musieli wykonywać zadania. Należało odpowiedzieć poprawnie na zagadki, powiedzieć, co znajduję się w koszyczku wielkanocnym, trafić piłeczką do wiaderka, przebiec między pachołkami z jajkiem na łyżce oraz przeskoczyć jak zajączek przez ruchome liny. W międzyczasie można było wykonać pamiątkowe zdjęcia na świątecznej ściance udekorowanej pięknymi wieńcami. Gdy wyzwania zostały zaliczone nadszedł czas na poszukiwania! Na uczniów czekały słodkie prezenty schowane w krzaczkach. Każda klasa musiała odnaleźć swoją paczkę (te zadanie zostało wykonane najszybciej😊). Na koniec zostały złożone życzenia Wielkanocne i każda klasa udała się do swojej sali.

Organizatorzy: Anna Kryś, Adrianna Przybylska, Marta Springer, Weronika Szukała

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności