SPRZĄTANIE ŚWIATA

00

Dnia 19.09.2016 r. w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy pierwszej gimnazjum wzięli udział w „Sprzątaniu świata”. Pięcioro uczestników wraz z opiekunem Mateuszem Wojcieszakiem spacerując wzdłuż Jeziora Wolsztyńskiego zaopatrzeni w worki i rękawiczki zebrali wszelkie napotkane śmieci począwszy od kapselków po napojach po stare dziurawe wiadra. Nasza szkoła wsparła akcję, a jej uczniowie pośród 40 mln innych uczestników z ponad 40 krajów na całej Ziemi wspomogli przedsięwzięcie. Momentami powstawał społeczny komitet kolejkowy do worka który niósł jeden z naszych uczniów. Licytacje oraz wyścig kto znajdzie najwięcej albo największy odpad sprzyjały uprzątnięciu drogi wyprawy.

01

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

02

Wydarzenie było okazją aby wpajać uczniom zachowania ekologiczne oraz przeprowadzić tematyczną pogadankę na temat ochrony środowiska.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności