Szkolne Narodowe Czytanie

W dniach 8-9-go września 2022 roku w naszej szkole odbyło się  Szkolne Narodowe Czytanie, poprzez które włączyliśmy się do XI edycji Narodowego Czytania, które odbyło się w całej Polsce 3 września br. Inicjatywie tej patronuje Prezydent RP Andrzej Duda, a jego celem jest przybliżenie największych dzieł literackich  polskich pisarzy i poetów. 

W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W zbiorze tym znajdują się takie znane utwory, jak: „Świtezianka”, „Powrót Taty”  czy „Pani Twardowska”. Te i inne dzieła czytali oraz słuchali w ramach zajęć bibliotecznych, języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej uczniowie kl. 1-8 szkoły podstawowej. Ponadto, na korytarzu szkolnym powstała miniwystawa nawiązująca do tegorocznej akcji Narodowego Czytania oraz twórczości naszego wieszcza.

Zachęcamy wszystkich uczniów do sięgania po dzieła Adama Mickiewicza i czytania innych ballad napisanych pięknym, poetyckim językiem. 

Organizatorki: A. Łoniewska, E. Hruświcka, M. Biniak, M, Perz, A. Białek

Opcje dostępności