SZKOLNY KONKURS LITERACKI – „W świecie baśni”

Życie każdego człowieka jest baśnią napisaną przez Boga.”
Hans Christian Andersen

W styczniu 2021 r. uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej mogli wykazać się umiejętnością formułowania streszczenia wybranej baśni. Podczas lekcji języka polskiego przypomnieli sobie, co to jest streszczenie, czytali przykłady streszczeń, a następnie na podstawie omawianej na lekcjach lub przeczytanej samodzielnie baśni (przy malutkim wsparciu rodziców – Dziękujemy!) samodzielnie redagowali pisemnie streszczenie.

Komisja konkursowa w składzie: p. Magda Biniak, p. Mirka Perz oraz p. Ania Białek z przyjemnością przeczytały streszczenia takich baśni, jak: „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Mała syrenka”, „Brzydkie kaczątko” oraz „Nowe szaty cesarza” Hansa Christiana Andersena, „Kot w butach” oraz „Czerwony kapturek” Charles’a Perrlaut, „Bajka o rybaku i złotej rybce” Jacoba i Wilhelma Grimm, a także „Piękna i Bestia” Marie Le Prince de Beaumont.

BRAWO DRODZY UCZNIOWIE!!!

Wasze streszczenia przeniosły nas do świata niezwykłych i magicznych postaci oraz wydarzeń. W streszczeniach zawarliście również pouczenia, czyli morały, udowadniając, że prawda i dobro zawsze zwycięża.

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz ocenę celującą z języka polskiego:

 • I miejsce – Adrian Żygalski, kl. 5a
 • II miejsce – Łukasz Birk, kl. 6a
 • III miejsce – Kacper Kiełbasa, kl. 8a
 • Wyróżnienie:  Damian Rozynek , kl. 5a

Pozostali uczestnicy konkursu za piękne streszczenia otrzymali dyplom za udział, czyli:

 • Agnieszka Pochanke, kl. 4a
 • Antonina Krawczyk, kl. 4a
 • Kinga Szukalska, kl. 4a,
 • Mikołaj Kóska, kl. 6a
 • Krzysztof Felis, kl. 6a
 • Tomasz szyper, kl. 6b
 • Tobiasz Paweł Nowak, kl. 6b
 • Przemysław Lisek, kl. 6b
 • Jakub Stachowiak, kl. 6b
 • Zuzanna Chruścicka, kl. 7a
 • Zuzanna Garcon, kl. 7a
 • Oskar Ruta, kl. 8a
 • Oliwia Piotrowska, kl. 8a
 • Weronika Wiktoria Fornalska, kl. 8a

Najlepsze prace konkursowe zostaną opublikowane w kolejnej „Szkolnej Papudze”. Na pewno są warte przeczytania!

Dziękujemy za zaangażowanie! Panie: Magda, Mirka i Ania

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności