SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

17 listopada odbył się szkolny KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem „TUWIM DZIECIOM”

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, czyli konieczność nauki zdalnej, nasze zmagania również odbyły się poprzez techniki pracy na odległość. Z pomocą przyszła nam znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnej. Uczniowie nagrali filmy, w których recytowali wybrane przez siebie utwory poety, a następnie przesłali je komisji konkursowej.

Konkurs prezentował wyjątkowo wysoki poziom recytatorski, a część uczestników odegrała aktorsko prezentowane wiersze i objawiła nieznane nam dotąd talenty teatralne.

Komisja w składzie: Magdalena Biniak, Maria Czepczyńska i Barbara Czwojdrak, po długich naradach wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach.

Kategoria I – uczniowie szkoły podstawowej dla uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością

I miejsce:        Adrian Wieczorek

II miejsce:       Milena Wita

II miejsce:       Hanna Radny

Kategoria II – uczniowie szkoły podstawowej dla uczniów z lekką niepełnosprawnością

I miejsce:        Tobiasz Nowak

II miejsce:       Agnieszka Pochanke

II miejsce:       Antonina Krawczyk

Kategoria III – uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy

I miejsce:        Bartosz Piela oraz Konrad Wasiek

II miejsce:       Monika Foterek

Komisja doceniła również ogrom pracy włożonej w przygotowanie filmów i ich przesłanie. Dobra jakość nagrań pozwoliła na pełny wgląd w umiejętności recytatorskie uczestników i rzetelną ocenę włożonej pracy.

Żałujemy, że nie mogliście zobaczyć naszego zachwytu i podziwu dla waszej odwagi, poziomu pamięciowego opanowania tekstu, artykulacji oraz recytacji.

Wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w kultywowanie tradycji szkolnych konkursów recytatorskich, nawet w trudnych warunkach panującej pandemii.

Oprac.: mgr M. Czepczyńska

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności