TURNIEJ GRY W CHIŃCZYKA – podsumowanie programu edukacyjno-profilaktycznego „NASZE ZDROWIE”

7 czerwca 2024 r. odbył się w naszej szkole Turniej gry w „Chińczyka”. W turnieju udział wzięło 8 wyznaczonych przedstawicieli z klas (4au,7bu,7cu,7du, 8au,8bu,8cu,8du) realizujących w roku szkolnym 2023/2024 treści programu ,,Nasze Zdrowie”. Organizując podsumowanie w formie turnieju chcieliśmy popularyzować gry planszowe jako wartościowy sposób spędzania czasu. Uczyliśmy wspólnej zabawy, rozwijaliśmy wśród uczniów umiejętność zdrowej i uczciwej rywalizacji, a także kształtowaliśmy w nich akceptację porażki. Wspólna gra w „Chińczyka” przyniosła chwile pełne emocji, doskonaliła umiejętności strategicznego myślenia, dążenia do celu i osiągnięcia sukcesu, a przede wszystkim przestrzegania zasad fair – play. Podczas konkursu opiekunowie wsparli swoich podopiecznych w grze oraz mobilizowali do koncentracji i pilnowania swojej kolejki rzutu kostką. Było mnóstwo radości i śmiechu. Wszyscy bawili się wspaniale i na koniec zapowiedzieli, że chętnie zagrają ponownie. Turniej stał się doskonałą okazją do integracji uczniów. Trzy pierwsze miejsca zajęli: I miejsce Norbert (7du), II miejsce Mateusz (4au), a III miejsce Sebastian ( 8du). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowy dyplom i upominek, więc nikt nie był przegrany. A zwycięzcom gratulujemy!

Opracowała: mgr Joanna Patrycja Kaźmierczak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności