Udział w ogólnopolskim konkursie #NaszaFlagaPL

W kwietniu 2021 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlagaPL „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja” , którego celem było wspieranie talentów artystycznych, promowanie patriotyzmu i poczucia wspólnoty narodowej. Konkurs został objęty patronem honorowym Ministra Nauki i Edukacji oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także wielu wojewódzkich Kuratoriów Oświaty.
Na konkurs przesłano 7.678 prac z 3.000 szkół z całej Polski, w tym 2 prace naszych uczniów – Martyny Mackiewicz z kl. 6a oraz Przemka Liska z kl. 6b. Jak widać, konkurencja była bardzo duża i nie udało zdobyć się zwycięskich miejsc. Ja jednak jestem z Was bardzo dumna, ponieważ poprzez pracę konkursową pokazaliście, co to znaczy szacunek do symboli narodowych oraz wykazaliście się wiedzą historyczną, a także umiejętnościami artystycznymi.
Martyna i Przemek otrzymali od organizatorów konkursu – Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo: piękne dyplomy oraz pamiątkowe flagi Polski.
Więcej na temat konkursu oraz prace uczestników możecie zobaczyć na stronie: https://www.facebook.com/groups/722744335172746/

Gratuluję zaangażowania i postawy patriotycznej!


Pani Magda Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności