„W ŚWIECIE GIER – KAPITALNE PLANSZÓWKI I NIE TYLKO”– podsumowanie projektu edukacyjnego

W okresie od marca 2024 r. do maja 2024 r. uczniowie szkoły podstawowej brali udział w projekcie edukacyjnym „W świecie gier – kapitalne planszówki i nie tylko”.

Głównymi celami projektu było zorganizowanie atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu z rówieśnikami, nauka panowania nad swoimi emocjami oraz rozwijanie twórczości artystycznej i kreatywności podczas projektowania gier. 

W kolejnych miesiącach trwania projektu uczniowie wykonywali różne zadania projektowe:

  • w marcu – grali w różne gry planszowe i nie tylko: grzybobranie, chińczyk, sudoku, bierki, dubble, memory, domino,
  • w kwietniu – wykonali wspólnie grę planszową, której celem była nauka zasad segregacji odpadów oraz jej znaczenia dla ochrony środowiska,
  • w maju – ułożyli wspólnie krzyżówkę z hasłem „MAJOWA ŁĄKA”.

Zrealizowany projekt był propozycją spędzania czasu wolnego w sposób aktywny na zajęciach świetlicowych. Projekt stał się atrakcyjną ofertą dla uczniów, którzy poznając nowe gry planszowe oraz tworząc je według instrukcji i własnych pomysłów wzmocnili swe przyjaźnie, nauczyli się pewnych strategii i zasad, a przy okazji rozwijali również swoją twórczość.

Opracowała: mgr Katarzyna Pospiech

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności