Wiemy, co to znaczy być patriotą!

W październiku i listopadzie br. szkolnego uczniowie kl. 6b oraz kl. 7/8a w ramach lekcji historii realizowali projekt edukacyjny „Co to znaczy być patriotą?”. Głównym celem projektu było kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów postawy patriotycznej.

W ramach realizacji projektu uczniowie wyszukiwali w Internecie, encyklopedii lub słowniku pojęcia związane z patriotyzmem, tj.: patriota, patriotyzm, naród, państwo, tożsamość narodowa, tolerancja. Na lekcjach historii uczniowie oglądali film pt. „Patriotyzm/ Idea w 2 minuty” – https://www.youtube.com/watch?v=ioApLkmD0V4 oraz oglądali prezentację – https://prezi.com/p/ravz3wm_l1hb/patriotyzm-dawniej-i-dzisiaj/. W oddziałach klasowych uczniowie tworzyli mapę myśli do pojęć patriotyzm i patriota. Ponadto, wyszukiwali w różnych źródłach przykłady wybitnych Polaków, których można nazwać prawdziwymi patriotami, którzy oddali życie za ojczyznę, walczyli o wolność Polski i którym ojczyzna była lub jest bliska sercu.

Efektem końcowym projektu było wspólne z nauczycielem opracowanie przez uczniów planu mini wystawy z indywidualnymi pracami uczniów do pojęcia – PATRIOTYZM DAWNIEJ i DZIŚ. Zadanie to sprzyjało rozwijaniu kreatywności i twórczego myślenia oraz budowaniu więzi z ojczyzną, a także wzmacnianiu świadomości obywatelskiej.

Dziękuję Uczniom kl. 6b oraz kl. 7/8a za wspaniałe zaangażowanie w wykonywaniu kolejnych zadań projektowych. Udowodniliście, że potraficie współpracować w grupie, zaplanować własną pracę, zgłębiać wiedzę na temat patriotyzmu i patriotycznych postaw Polaków dawniej oraz dziś.

Oprac.: Magdalena Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności