WYCIECZKA SZKOLNA DO POZNANIA

Dnia 7 czerwca 2024 r. uczniowie klas 7bu, 7du, 8bu oraz 8du wraz z wychowawczyniami oraz panią Agnieszką Lehmann wybrali się na wycieczkę szkolną do Poznania.

Swoją przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Enea Stadion. Tam mogliśmy poczuć się jak prawdziwi kibice. Zobaczyliśmy szatnię, w której przebierają się zawodnicy, przeszliśmy się tunelem, w którym zawodnicy czekają na rozpoczęcie spotkania oraz mieliśmy możliwość siedzenia na ławkach rezerwowych, jak prawdziwi piłkarze. Byliśmy też w Muzeum Lecha Poznań, w którym dowiedzieliśmy się więcej o historii klubu, a także podziwialiśmy zdobyte przez klub trofea i inne pamiątki.

Kolejnym punktem był spacer po Starym Rynku. Tam podziwialiśmy architekturę tego miejsca. Widzieliśmy renesansowy Ratusz, którego historia sięga początków XIV wieku, stanowi centralny punkt Starego Rynku. Z ratuszowej wieży każdego dnia w południe odgrywany jest hejnał Poznania, a obok zegara pojawiają się dwa słynne trykające się koziołki, niestety tym razem nie mieliśmy szans by je zobaczyć, bo i program wycieczki i awaria mechanizmu na to nie pozwoliły. Jednak urocze i kolorowe kamieniczki zrekompensowały ten brak.

Kolejnym punktem było odwiedzenie Poznańskiego Muzeum Pyry. Poznaliśmy historie ziemniaka, którego w Wielkopolsce nazywamy pyrą. Przenieśliśmy się do egzotycznego Peru, nawet ruszyliśmy w przestrzeń kosmiczną, gdzie zobaczyliśmy układ Pyrocentryczny. Odwiedziliśmy również dwór króla Jana III Sobieskiego, gdzie królowa Marysieńka była zachwycona kwiatami ziemniaka. Wzięliśmy udział w wykopkach i dowiedzieliśmy się, jak zwalczano żarłoczną stonkę. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu słuchali opowieści pana przewodnika. Na koniec wizyty otrzymaliśmy pieczone pyry, które wcześniej samodzielnie przyprawiliśmy.

Uczniowie pełni wrażeń i bezpiecznie wrócili do Wolsztyna.

Opracowała: Joanna Wilczak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności