Wyjazd do Rakoniewic

W ramach realizacji programu  edukacyjno- terapeutycznego „Razem ku samodzielności”, który jest realizowany w Szkole Przysposabiającej do Pracy, w dniu 23 marca, wybraliśmy się na wycieczkę do Rakoniewic.Odwiedziliśmy tam Warsztaty Terapii Zajęciowej i działającą przy Stowarzyszeniu „Serce” spółdzielnię socjalną. Pani kierownik WTZ opowiedziała nam jak funkcjonują warsztaty, czym się zajmują, jakie mają atrakcje. Zachęcała również do skorzystania z ich oferty.
Następnie jedna z pracujących w warsztatach terapeutek oprowadziła nas po tamtejszej spółdzielni socjalnej. Przedstawiła nam zasady funkcjonowania tej spółdzielni. Dowiedzieliśmy się, iż pracownicy spółdzielni, którzy są tam zatrudnieni na pół etatu wcześniej uczęszczali na zajęcia w warsztatach. Obecnie zajmują się produkcją eko- podpałki do grilla, kominka czy pieca. Porządkują też tereny zielone, a niektórzy z pracowników niepełnosprawnych pracują w różnych miejscach u pracodawcy. Ostatnio spółdzielnia poszerzyła swoją działalność i zajmuje się pakowaniem jadalnych ślimaków, które są eksportowane do samej Francji. Bardzo nas te informacje zaciekawiły.
Cały wyjazd był niezwykle sympatyczny i ciekawy bowiem mieliśmy możliwość poznania uczestników zajęć, którzy ugościli nas herbatą i chętnie oprowadzali po pracowniach warsztatów. Spotkaliśmy tam też naszych byłych kolegów, którzy po ukończeniu nauki w naszej szkole właśnie w Rakoniewicach znaleźli swoje miejsce i tam uczęszczają na warsztaty.

Opracowała wychowawczyni klasy IIIa PdP mgr Justyna Pernak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności