Z przyrodą za Pan Brat

Podsumowanie
programu edukacyjno – profilaktycznego

 W ciągu całego roku szkolnego 2015/2016 uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym realizowali Program edukacyjno – profilaktyczny
,, Z przyrodą za Pan Brat”.

Głównym celem
było pogłębianie wiadomości na temat roślin i zwierząt, również tych chronionych, dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie w poszczególnych porach roku, kształtowanie podstawowych zasad ochrony środowiska, udział w akcjach ekologicznych, a przede wszystkim kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze wokół nas.
Uczniowie chętnie obserwowali i zauważali zmiany w przyrodzie poprzez licznych spacerów i wycieczek, ale najbardziej interesującym tematem był dla nich świat zwierząt- uczyli się je rozpoznawać i naśladować ich odgłosy.
Nie zapomnieliśmy również ochronie środowiska oraz recyklingu podczas codziennych zajęć segregując śmieci .
14 czerwca br. uczniowie klas 1 au, 2 bu, oraz 3 bu podczas wspólnego spotkania podsumowali program poprzez oglądanie zdjęć, ilustracji. Klasa 3bu podzieliła się z młodszymi kolegami i koleżankami wrażeniami utrwalonymi na zdjęciach wykonanych podczas pobytu w ZOO we Wrocławiu oraz zaprezentowała, krótką inscenizację pt: ,,Jedziemy do ZOO”. Było również wspólne śpiewanie piosenek oraz naśladowanie odgłosów zwierząt.
Radości i uśmiechów uczniów było wiele.
Natomiast klasa 3 au i 2 au na podsumowanie programu wybrali inna formę i udali się na spacer do parku. Ich zadaniem było obserwowanie i poznawanie przyrody oraz wypełnianie kart obserwacji. Uśmiechniętą buźkę przyklejali przy elementach przyrody, które widzieli w czasie spaceru, a smutną przy tych których nie widzieli Udało się im obejrzeć nenufary, kaczki, lawendę bluszcz i psy na spacerze ze swoimi właścicielami. Nie udało się spotkać żadnej biedronki, mimo że bardzo starali się ją znaleźć. Następnego dnia uczniowie sprawdzali jak zapamiętali kolory obserwowanych zjawisk. Z niewielką pomocą poprawnie pokolorowali ilustracje, choć według niektórych biedronki są niebieskie – może dlatego, że ich nie widzieli podczas spaceru.

ŚWIAT ZWIERZĄT I PRZYRODY TO NIESAMOWITA CIEKAWOSTKĄ I NADAL BĘDZIEMY JĄ ODKRYWAĆ.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności