Bezpieczne ferie zimowe

Już za kilka dni upragnione przez wszystkich uczniów i nauczycieliJ ferie zimowe. To czas wypoczynku, regeneracji sił, ale również zabawy, wycieczek i przygód. Aby ten czas był w pełni udany, powinien być przede wszystkim bezpieczny dla naszego zdrowia i życia.

W ramach języka polskiego oraz zajęć świetlicowych panie: Magdalena Biniak oraz Mirosława Perz przeprowadziły z uczniami pogadanki nt. bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie zapoznali się z materiałami przekazanymi przez Dyrekcję szkoły (prośba Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Wolsztynie) nt. zasad bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Następnie wykonali prace plastyczne z hasłami nawiązującymi do bezpiecznych ferii, nawiązujące do zabawy na świeżym powietrzu (w ubiorze odpowiednim na dwór), w obecności dorosłych, daleko od jezdni, zabaw wspólnych z kolegami i koleżankami.

Wszystkim nauczycielom i opiekunom życzymy odpoczynku od obowiązków szkolnych i gwaru na szkolnych korytarzach. A Wam, drodzy uczniowie – wspaniałej zabawy i wielu bezpiecznych przygód na świeżym powietrzu oraz choć trochę śniegu i możliwości ulepienia bałwana.

 

Oprac.: M. Biniak, M. Perz

                                                                                                                                     

Opcje dostępności