Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Alfabet logopedyczny” – realizacja w grudniu

W grudniu wykonano następujące zadania:

O- jak obrazek, którego celem było rozwijanie słuchu fonemowego i sekwencyjnego.

Dzieci losowały z woreczka wybraną kartę z obrazkiem.

Później dzieliły nazwę obrazka na sylaby oraz określały jaką głoskę słyszą w nagłosie, a jaką w wygłosie wyrazu.

Na końcu wkłady wszystkie obrazki do woreczka i próbowały wymienić, co było w środku. W ten sposób ćwiczyły również pamięć.

M- jak magiczne pudełko- zadanie miało na celu usprawnianie pracy narządów mowy poprzez ćwiczenia dźwiękonaśladowcze.

W magicznym pudełku Mikołaj zostawił worek, w którym umieścił pacynki.

Zadaniem dzieci było wylosowanie jednej i zaprezentowanie odgłosu wydawaną przez daną figurkę.

I- jak instrumenty. Celem zadania było kształtowanie umiejętności różnicowania bodźców słuchowych oraz rozwijanie pamięci słuchowej.

Po wysłuchaniu instrumentów dzieci miały za zadanie odtworzenie zaprezentowanego rytmu w odpowiedniej kolejności.

– Y- jak Yetti. Celem było ćwiczenie oddechowe zwiększające pojemność płuc, wydłużające fazę oddechową oraz wzmacniające mięsień okrężny ust.

Zadanie polegało na przygotowaniu woreczka strunowego, do którego umieszczono postać Yetti, wraz ze sztucznym śniegiem.

Przez małą szczelinę w woreczku włożona była słomka.

Zadaniem uczniów było dmuchanie przez słomkę wprawiając śnieg w ruch.

Opracowała: mgr Agnieszka Lehmann

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności

Archiwa