Miesiąc maj w Kościele jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Przez cały miesiąc w naszej polskiej tradycji odprawiane są tzw. nabożeństwa majowe, które są najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie. Śpiewając Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, wychwalamy Maryję oraz wzywamy Jej orędownictwa. Maryja w wizerunku z Jasnej Góry jest najbardziej czczona w Polsce. Obraz Matki Bożej zdobią sukienki – jest ich dziesięć.Wszystkie sukienki są wyrazem czci do Maryi i rozszerzania się Jej kultu. Również uczniowie naszej szkoły w miesiącu maju przemienili się w „projektantów” i wykonali sukienki dla Matki Bożej na katechezie i w domu z najbliższymi. Mogliśmy podziwiać sukienki Maryjne wykonane różnymi technikami w naszej szkole.

Tegoroczny 1 czerwca był w naszej szkole prawdziwą eksplozją zdrowia
i dziecięcej radości. Na maluszków czekały gry, zabawy i tory przeszkód na boisku szkolnym. Starszaki doskonaliły swoją wytrzymałość i szybkość w biegach na stadionie lub pokonywały ścieżkę zdrowia w parku Miejskim.

Były niezapomniane spotkania z bajkowymi postaciami i drobne upominki dla dużych i małych zakupione przez Stowarzyszenie Razem Łatwiej” i Radę Rodziców.

W tym dniu uczniowie uruchomiły także swoje talenty plastyczne. Rysowały postacie tworzące krąg przyjaznych ludzi – KAŻDY Z NAS JEST WAŻNY!!!.

Kolejne atrakcje za rok 🙂

organizatorzy:

Anna Łoniewska, Agata Matysik, Tomasz Peciak