Sukienki dla Matki Bożej

Miesiąc maj w Kościele jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Przez cały miesiąc w naszej polskiej tradycji odprawiane są tzw. nabożeństwa majowe, które są najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie. Śpiewając Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, wychwalamy Maryję oraz wzywamy Jej orędownictwa. Maryja w wizerunku z Jasnej Góry jest najbardziej czczona w Polsce. Obraz Matki Bożej zdobią sukienki – jest ich dziesięć.Wszystkie sukienki są wyrazem czci do Maryi i rozszerzania się Jej kultu. Również uczniowie naszej szkoły w miesiącu maju przemienili się w „projektantów” i wykonali sukienki dla Matki Bożej na katechezie i w domu z najbliższymi. Mogliśmy podziwiać sukienki Maryjne wykonane różnymi technikami w naszej szkole.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności