Akcja Sprzątania Świata

W każdy trzeci weekend września odbywa się międzynarodowa kampania „Akcja Sprzątania Świata”. W naszej szkole przeznaczyliśmy piątek – 16 września – na realizację tak trudnego zadania, jakim jest uporządkowanie środowiska przyrodniczego w wyznaczonym dla naszej szkoły zakresie – od ul. Rzecznej, Promenada do rowku, molo, fragment parku od mola do plaży, a także fragment „Szlaku Żurawi”.

Uczniowie zostali przygotowani w odpowiedni instruktaż oraz worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe. Akcja miała na celu nie tylko „posprzątanie świata”, ale także wspierała doskonalenie obserwacji przyrodniczych w najbliższej okolicy i utrwalanie zasad segregacji odpadów. Pogoda sprawiła, że mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i w pięknych okolicznościach przyrody przyczynić się do tego, że Wolsztyn jest czystszy i jeszcze piękniejszy. Staraliśmy się zwracać uwagę na każdy napotkany papierek i umieścić go w właściwym miejscu – worku na śmieci.

To był naprawdę intensywnie spędzony czas!

opr. I. Godula z uczniami kl. 7a/8a

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności