APEL Z OKAZJI DNIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Kilka dni temu obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

3 Maja – cóż to za data? Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić dzieciom i młodzieży rolę i znaczenie takich słów, jak: ojczyzna, patriotyzm. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych przez młodsze pokolenia.

Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Opracowały: mgr Joanna Patrycja Kaźmierczak, mgr Justyna Dorota Pernak, mgr Natalia Maria Piosik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności