DZIEŃ TAŃCA

Dzień 29 kwietnia jest znany wśród wielu ludzi jako Międzynarodowy Dzień Tańca – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Przesłaniem jest celebrowanie tańca, czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki, przekraczanie granic politycznych, kulturowych i etnicznych oraz łączenie ludzi przy pomocy uniwersalnego języka tańca.

Z tego powodu dlatego też dnia 24 kwietnia został zorganizowany w naszej szkole dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej zarówno z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym i głębokim  “Dzień Tańca”.

„ Do tańca nie potrzeba pióra ani pędzla. Niezbędny jest tylko jeden instrument - ludzkie ciało. Każdy jego ruch jest przepojony tańcem. Ruszać się - to znaczy tańczyć ”
 Preah Bat Samdech Preah Boromneath Norodom Sihamoni, King of Cambodia

Tymi słowami rozpoczęliśmy obchody „Dnia Tańca” w naszej szkole. Zajęcia miały na celu: poznanie podstawowych wiadomości o tańcu, rozpowszechnianie idei Międzynarodowego Dnia Tańca, integracja uczniów z różnych zespołów klasowych, rozwijanie sprawności psychofizycznej, zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w zajęciach poprzez taniec. Co godzinę na sali gimnastycznej spotykały się wybrane zespoły klasowe, po to by wspólnie bawić się i tańczyć. Było miło, sympatycznie, radośnie, tanecznie i … głośno.

Dziękuję uczniom i nauczycielom za aktywny udział, uśmiechy, wspólną zabawę, taniec i mile spędzony czas  🙂

opracowała mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności