„Wesołe Anioły”

23 kwietnia 2018 roku o godzinie 12:00 w sali wystawowej Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych
pt. ,,Wesołe Anioły”. Było to podsumowanie dwumiesięcznych przygotowań do wystawy, podczas których uczniowie chętnie i rzetelnie wykonywali powierzone im zadania.


„Kolorowe Anioły skrzydlate
Prosto z nieba niosą nam dary,
bezszelestne i niewidzialne –
ale bez nich świat byłby szary.”

Słowa  wiersza Beaty Kołodziej, stały się dla uczniów i nauczycieli inspiracją do uwiecznienia na papierze aniołów, widzianych naszymi oczami. Określenie „Anioł” w większości z nas wzbudza pozytywne emocje i skojarzenia. Mamy nadzieję, że prace które wspólnie wykonaliśmy, również wzbudzą dobre emocje.

Na lekcjach wspólnie z uczniami klas: 7bu, 3 agu, 1a pdp i 3a pdp, 3b pdp, 3c pdp wkładaliśmy ogromną pracę w ukazanie aniołów. Zastosowana sztuka malarska jest bardzo różnorodna. Korzystaliśmy
z różnych technik i przyborów malarskich, dzięki temu nasze kompozycje cechuje duża różnorodność.
Z dużą starannością  uczniowie przenosili proporcje i kształty z różnego rodzaju inspirujących obrazków na papier szkicując, a następnie dobierając  odpowiednią skalę barw, cieni i odcieni.  Ich prezentacje mają na celu promować dzieci i młodzież  z naszej szkoły, uzdolnioną plastycznie,  zachęcać do pracy nad swoim talentem, pomagać w budowaniu własnej wartości.

Na uroczystość wernisażu przybyli zaproszeni goście: Pan Tomasz Spiralski, Zastępca Burmistrza Wolsztyna, Pani Magdalena Molicka, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wolsztynie, Pani Katarzyna Lulkiewicz, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie oraz Pani Katarzyna Jęczmionka, Kierownik Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie. Podczas wernisażu współtwórcy, czyli uczniowie otrzymali dyplomy nagradzające ich trud włożony w przygotowania. Nasi młodzi artyści wystawę wzbogacili również własnymi występami. Wszyscy mieli okazję oglądać piękne prace zdobiące ściany sali wystawowej oraz zagłosować na obrazy według nich najpiękniejsze. Kartki z głosami wrzucali do specjalnej urny. Wielkich zwycięzców ogłosimy w dniu Święta Szkoły.

opracowała: mgr Martyna Strojek

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności